
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 12 |
| Gender | Female |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Row Spacing | 6.35 mm |
| Number of Rows | 3 |
| Pitch | 6.35 mm |
| Connector Type | Shrouded |
| Termination | Solder Pin |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49680
Ext.Price$0.49680
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49680 | $0.49680 |
| 10 | $0.48528 | $4.85280 |
| 25 | $0.48157 | $12.03925 |
| 50 | $0.47789 | $23.89450 |
| 100 | $0.47423 | $47.42300 |
